Červená řepa

3. října 2011 v 21:28 |  Z čeho vaříme
Z řepy se dají udělat různé lahůdky, ale spoustu lidí asi odradí šťáva z řepy, která důkladně barví. Jak to udělat, abychom po přípravě jídla z řepy neměli červené ruce i celou kuchyň?


Mně se osvědčil tento trik: nejprve si namočím ruce studenou vodou a pak krájím či loupu řepu mokrýma rukama, které si hned, jak dokrájím / doloupu, umyju. Používám prkénko ze dřeva, které před krájením taky opláchnu studenou vodou, krájím tedy na mokrém, a po skončení zase ihned opláchnu. Tím, že jsou moje ruce / prkénko už mokré, tak nenasajou tolik šťávy. Je potřeba ale ihned, jak je řepa v hrnci nebo v troubě, zkontrolovat celou linku, včetně podlahy, zda tam někde není kousek řepy, a pokud je, ihned zlikvidovat. Přehlédnete-li ho, skvrny po něm už se asi nezbavíte.
Další dobrý tip je zredukovat množství šťávy na minimum. Proto řepu nevařím, ale napařuju. Vždycky si napařím několik řep najednou, trvá to asi 20 minut (podle velikosti řepy - když do ní píchnete vidličkou, mělo by to jít nejdřív zlehka, ale uvnitř by měla být ještě syrová). Řepy mám pak připravené v lednici na další úpravu. Dříve jsem řepu vařila, ale někdy se pod slupkou vytvořily zákeřné kapsy s červenou tekutinou. Při napařování je řepa poměrně suchá a dá se snadno oloupat.

Proč jíst řepu?
Dočetla jsem se, že řepa má hodně pektinu (podporuje vylučování cholesterolu), draslíku a hořčíku (dobré při nemocech srdce a krevního oběhu, při vysokém tlaku), železa (dobré pro krvetvorbu) a spoustu dalších prvků jako zinek, jód, fluor atd. (podporují tvorbu inzulínu, tvorbu krve, ostrý zrak). Obsahuje také dost sacharózy a kyselinu šťavelovou, takže ten, kdo má cukrovku či močové kameny, by to neměl s konzumací řepy přehánět.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny recepty na tomto blogu jsou veganské. Při vaření receptů používám převážně biopotraviny, ovoce a zeleninu spíše z trhu či ze zahrádky.