Říjen 2011

Kedlubny s rýžovým misem

29. října 2011 v 18:25 Rychlá jídla

Jednoduchý a zajímavý způsob, jak naložit s kedlubnami, které dobře doplňuje výrazná chuť misa. Skvělé jako svačinka nebo příloha. Veganské, bez lepku, bez cukru.

Kořeněná dýňovo-jáhlová kaše

16. října 2011 v 21:24

Výborná příloha, jednoduchá, rychlá a zdravá. Jemnou chuť dýně a jáhel skvěle doplňuje mletý kmín a koriandr. Kaši je možné také rozmixovat na hladké pyré. Veganské, bezlepkové, bez cukru.

Smažená dýně s rozinkami a piniovými oříšky

8. října 2011 v 20:48 Rychlá jídla

Vynikající způsob, jak zpracovat dýni na rychlou večeři. Příjemně nasládlé jídlo, které můžete jíst jen tak, nebo třeba s rýží a cizrnou nebo tofu. Veganské, bezlepkové, bez cukru.

Dortík z kukuřičné polenty se švestkami

5. října 2011 v 21:14 Sladké

Velmi jednoduchý, nepečený chutný dezert, ve kterém se snoubí jemná chuť polenty s výraznou chutí švestek. Ovšem není to klasický nadýchaný moučník, spíš něco pro milovníky krémů, pudinků a nákypů. Veganské, bezlepkové, bez cukru.

Jáhlový salát se sušeným ovocem a praženými semínky

3. října 2011 v 21:28

Salát plný chuti - sladké sušené ovoce, svěží limetková štáva, křupavá semínka. Ideální jídlo na párty (udělala bych velkou mísu) nebo s sebou na piknik či do práce k obědu. Můžete jíst jen tak, nebo třeba s cizrnou či opečeným plátkem tofu. Veganské, bezlepkové, bez cukru.

Červená řepa

3. října 2011 v 21:28 Z čeho vaříme
Z řepy se dají udělat různé lahůdky, ale spoustu lidí asi odradí šťáva z řepy, která důkladně barví. Jak to udělat, abychom po přípravě jídla z řepy neměli červené ruce i celou kuchyň?

Polévka z červené řepy se sušenými meruňkami

1. října 2011 v 21:09 Polévky

Od babičky jsem dostala plnou tašku červené řepy, takže jsem si udělala další seznam receptů, které chci zkusit. Mezi první se dostal tenhle na lahodně sladkokyselou, osvěžující polévku. Veganské, bezlepkové, bez cukru.
Všechny recepty na tomto blogu jsou veganské. Při vaření receptů používám převážně biopotraviny, ovoce a zeleninu spíše z trhu či ze zahrádky.