Září 2011

Špaldové kernotto s pečenou dýní a řepou

30. září 2011 v 22:05

Úžasné podzimní jídlo. Nejen že krásně vypadá, ale taky skvěle chutná. Pečenou zeleninu miluju pro její sladkou chuť. Špaldové kroupy jsem jedla poprvé a měla jsem trochu obavy - zrní mi totiž moc nechutná. Ale z tohoto kernotta jsem byla nadšená. Veganské, bez cukru.

Jáhlovo-makový pohár

28. září 2011 v 6:00 Sladké

Sladký, zdravý krémový dezert, bez zrnka cukru. Pokud máte rádi mák a rozinky, určitě vyzkoušejte :-) Veganské, bezlepkové, bez cukru.

Jáhlové knedlíky plněné uzeným tofu

27. září 2011 v 21:35 Pomalá jídla

Toto je variace na klasické české jídlo, takže to není žádná rychlá večeře, ale spíš víkendové vaření, na které musíte mít trochu času a hezky si přípravu knedlíků užít. Ovšem pokud si těsto a náplň přípravíte dopředu, zvládnete vše dokončit za půlhodinku. Veganské, bez cukru.

Jáhly na orientální způsob

25. září 2011 v 20:01 Rychlá jídla

Celkem rychlé a jednoduché jídlo, ve kterém jemnou chuť jáhel a mandlí doplňuje ostřejší a hřejivé koření (česnek, skořice, hřebíček, kardamom). Dá se jíst jako hlavní jídlo se zeleninovou přílohou nebo se salátkem. Veganské, bezlepkové, bez cukru.

Jáhly

24. září 2011 v 21:03 Z čeho vaříme
Proč si zamilovat jáhly? Protože jsou nejen velmi zdravé, ale mají taky výbornou chuť (narozdíl od jiných obilovin). Dá se z nich celkem rychle (jsou uvařené za 20 minut) připravit spousta chutných pokrmů - nasladko i naslano.

Cizrnová směs s polentou

15. září 2011 v 15:48 Rychlá jídla

Tady je tip na rychlou a chutnou večeři. Je třeba se ale trochu připravit předem - uvařit polentu a cizrnu.

Tofu burger se salátkem

14. září 2011 v 15:34 Rychlá jídla

Rychlá, dobrá a zdravá svačinka nebo lehká večeře.
Všechny recepty na tomto blogu jsou veganské. Při vaření receptů používám převážně biopotraviny, ovoce a zeleninu spíše z trhu či ze zahrádky.