Moje cesta k jinému vaření

14. prosince 2010 v 9:00
Ta začala v pražské restauraci Albio, kam jsem snad denně chodila na oběd, často také na večeři či na čaj a zákusek. Pamatuji si první návštěvu, kdy jsem chtěla vyzkoušet, jak vypadá taková biorestaurace.

Hned jak jsem vstoupila, cítila jsem příjemnou atmosféru. Sedla jsem si ke stolečku u okna, na němž byl nějaký informační letáček o tom, co jsou biopotraviny a ekologické zemědělství. Objednala jsem si polévku, myslím, že byla hrachová. Kromě toho, že byla výborná chuťově, jsem si poprvé v životě všimla, že na mě jídlo působí - cítila jsem, jak mě zahřívá a s každým soustem jsem se cítila lépe. Z restaurace jsem odcházela s úsměvem na rtech a celé odpoledne jsem měla dobrou náladu.
Překvapilo mě, že jídlo může mít na člověka takový vliv. A byl to ten pocit spokojenosti, kvůli kterému jsem se do Albia vrátila a zažívala ho pak po každém jídle. Jejich jídla mi dodávala energii, a to mě přesvědčilo, abych začala vařit z biopotravin.
Vedle restaurace byl bio obchůdek, kde byly k mání nejen biopotraviny, ale také spousta informací o nich, které Hanka Zemanová psala na lístečky a zákazníci si je mohli kdykoli vzít. Později je vydala ve své biokuchařce, která dnes zabírá čestné místo v mé knihovně.
V Albiu se také konaly kurzy zdravého vaření. Jednoho jsem se zúčastnila a seznámila se tak s makrobiotikou. Abych řekla pravdu, kdyby mi tehdy někdo řekl, že je to kurz makrobiotiky, asi bych se na něj nepřihlásila. Ale nakonec jsem ráda, že jsem tam byla a vydala se tímto směrem.
Je to už šest let a od té doby jsem absolvovala několik dalších kurzů makrobiotického vaření, seznámila se s naukou o pěti elementech. Vždycky mě fascinuje, když si ověřím sama na sobě, že tyto principy fungují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny recepty na tomto blogu jsou veganské. Při vaření receptů používám převážně biopotraviny, ovoce a zeleninu spíše z trhu či ze zahrádky.