Prosinec 2010

Petrželová krémová polévka s cibulí

22. prosince 2010 v 21:04 Polévky

Lahodná polévka, která hezky vypadá i chutná. Byla jsem překvapená, jak se mi povedla. Kéž by všechny recepty, které vymyslím, dopadly takhle. Jenom nevím, jestli jsem tu polévku vařila z petržele, nebo z pastiňáku.

Proč "jiné vaření".

22. prosince 2010 v 20:28 o blogu
Jednoduše proto, že existují stovky, možná tisíce, blogů o jídle se skvělými recepty z másla, cukru, vajec, bílé mouky, masa, sýrů... Tak mi přišlo zbytečné zakládat další podobný blog.
Navíc jsem si poslední dobou zvykla vařit bez živočišných potravin, bez cukru a bez lepku a chtěla jsem se podělit o své zkušenosti. Byla bych moc ráda, kdyby můj blog pomáhal lidem, kteří mají různé potravinové alergie nebo jiné zdravotní potíže. Taky by mě těšilo, kdyby i "zdraví lidé" ochutnali něco z mých receptů a čas od času zařadili do jídelníčku nějaké jídlo "bez". Tato jídla jsou totiž lehčí, lépe stravitelnější, tedy i zdravější. Snažím se o to, aby byla chutná a vyvážená.

Zelňačka

14. prosince 2010 v 21:05 Polévky

Další z mých oblíbených polévek, ne-li ta nejoblíbenější. Inspiroval mě opět recept z Biokuchařky Hanky Zemanové, který jsem trošku upravila. Příště už sem dám nějaký vlastní recept.

Moje cesta k jinému vaření

14. prosince 2010 v 9:00
Ta začala v pražské restauraci Albio, kam jsem snad denně chodila na oběd, často také na večeři či na čaj a zákusek. Pamatuji si první návštěvu, kdy jsem chtěla vyzkoušet, jak vypadá taková biorestaurace.
Všechny recepty na tomto blogu jsou veganské. Při vaření receptů používám převážně biopotraviny, ovoce a zeleninu spíše z trhu či ze zahrádky.